Термопластично обликување со инјектирање

Ние сме ангажирани во развој, кои ја снабдуваат и производство на Термопластично обликување со инјектирање заедно. Во прилог на нашите постоечки производи, ние исто така, прифати кориснички налози за проектот. Нашите производи се оди добро во текот на домашниот пазар и задокеански countries.Therefore, ние го задржи фалсификување напред и продолжи да иновираат constantly.We сакаат да воспостават долгорочни деловни односи во целиот свет. Ако сте заинтересирани за некој од нашите производи, ве молиме не двоумете се да контактирате со нас.
Нашите добро опремени објекти и одлична контрола на квалитетот во сите фази на

Термопластично обликување со инјектирање

ни овозможува да се гарантира целосна клиент? И задоволство.
  • Термопластично обликување со инјектирање - 3-2
Термопластично обликување со инјектирање
модел - 3-2
Процесот на обликување на термопластично вбризгување е стандарден процес кој вклучува алуминиумска мувла без линии за греење или ладење што поминуваат низ неа,што значи дека времето на циклус е малку подолго.Тоа им овозможува на нашите мебели да го следат притисокот во пополнување,козметички проблеми,и основниот квалитет на деловите.
Инјекција машина е составена од три основни компоненти:бункер за добиточна храна,завртката и загреаната барела.Пластичните гранули за делот се внесуваат во загреаната барела од бункер.
Големините на машината за обликување со вбризгување може да работат на кое било место од 5 тони сила на стегање до над 6000.Колку е поголема тонажата,колку е поголема машината.Всушност,машините за обликување со вбризгување се класифицираат врз основа на тонажа,или поточно силата на притисок или притисокот.
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
3-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Термопластично обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на Термопластично обликување со инјектирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Термопластично обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на Термопластично обликување со инјектирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Термопластично обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на Термопластично обликување со инјектирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Термопластично обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на Термопластично обликување со инјектирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Термопластично обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на Термопластично обликување со инјектирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings