Процес на обликување со инјектирање

TONG WEI ELECTRONIC., LTD. е еден од најголемите производители на Процес на обликување со инјектирање in Taiwan. Ние извоз на нашите производи сите на светот, и уживаат во добра репутација за нивниот супер квалитет и најдобра цена. Набавка на нови и квалитетни производи за нашите клиенти е целта на нашата компанија. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Со текот на годините на совршеност во производство, клиенти се увери од добивањето на повеќето иновативни и највисок квалитет на професионална

Процес на обликување со инјектирање

. Ве молиме да не двоумење да контактирајте не сега.
  • Процес на обликување со инјектирање - 3-1
Процес на обликување со инјектирање
модел - 3-1
Калапи за инјектирање значи дека материјалот што се топи со топлина се вбризгува во шуплината со голем притисок.
По ладењето и зацврстувањето,се добива метод за добивање на обликувана ставка.Методот е погоден за масовно производство на компоненти со комплицирани форми.Е еден од важните методи на обработка.
Процесот на обликување со вбризгување е приближно поделен во шест фази:
  1. Затворете ја калапот
  2. Испушти
  3. Одржувајте притисок
  4. Ладење
  5. Отворете ја калапот
  6. Извади го производот
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
3-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на обликување со инјектирање производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на обликување со инјектирање производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на обликување со инјектирање производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на обликување со инјектирање производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на обликување со инјектирање производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings