Циклус на обликување со инјектирање

TONG WEI ELECTRONIC., LTD. е водечки производител, снабдувач на широк опсег на Циклус на обликување со инјектирање in Taiwan. Ние се придржуваат кон духот "Солидарност, борба, иновации и работа посветеност", нашата компанија има положено ISO за управување со квалитетот сертификат, сите производи имаат сертификат. Види ги задоволи клиентите, како нашиот објект, видете на барањата на пазарот како насока и постојано подобрување на квалитетот и развој на нови производи. Нашата цел е квалитет прво, кредитна состојба, победи на пазарот. Ние инсистираме во добар квалитет, добар кредит, добра услуга и конкурентна цена и соработувал со клиентите. Добредојдовте на сите пријатели дојде да контактирате со нас за да се воспостави деловни односи.
Ако сте заинтересирани за некој од нашите

Циклус на обликување со инјектирање

производи или би сакале да disscuss клиент цел, Ве молиме слободно контактирајте со нас. Ние сме во потрага очекуваме да формирање успешни деловни односи со нов клиент во целиот свет во блиска иднина.
  • Циклус на обликување со инјектирање - 3-6
Циклус на обликување со инјектирање
модел - 3-6
Циклус на обликување со инјектирање
Редоследот на настаните за време на калапот за инјектирање на пластичен дел се нарекува циклус на обликување на инјектирање.Циклусот започнува кога мувла се затвора,проследено со вбризгување на полимерот во шуплината на мувлата.Откако ќе се наполни шуплината,се одржува притисок на држење за да се компензира материјалното намалување.Во следниот чекор,завртката се врти,хранење на следниот шут до предната завртка.Ова предизвикува завртката да се повлече додека е подготвена следната снимка.Штом делот е доволно ладен,калапот се отвора и делот е исфрлен.
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
3-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Циклус на обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на Циклус на обликување со инјектирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Циклус на обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на Циклус на обликување со инјектирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Циклус на обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на Циклус на обликување со инјектирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Циклус на обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на Циклус на обликување со инјектирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Циклус на обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на Циклус на обликување со инјектирање производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings