Инјектирање обликувани пластични делови

Ние би сакале да биде вашиот сигурен Taiwan Инјектирање обликувани пластични делови производителот, набавувачот и извозник, и фабриката. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не. Прашањата од глобалната големо, дистрибутери, купувачи, агенти и OEM / ODM се добредојдени.
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Инјектирање обликувани пластични делови

со подложување на нашите производи на строги контрола на квалитетот мерки во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Инјектирање обликувани пластични делови - 3-5
Инјектирање обликувани пластични делови
модел - 3-5
Калапи за инјектирање е одлична технологија за готово производство во масовно ниво.Постојат многу видови на материјали што можат да се користат во процесот на обликување со вбризгување.
Секој материјал бара различен сет на параметри за обработка во процесот на обликување со вбризгување,вклучувајќи ја и температурата на вбризгување,притисок на инјектирање,температура на мувла,температура на исфрлање,и време на циклус.
Во суштина многу од пластичните делови што ги користиме во секое-дневниот живот се обликува со инјекција,што се користи за измислување предмети од пластични ситници и играчки до автомобилски делови од каросеријата,случаи на мобилен телефон,шишиња со вода,и контејнери.
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
3-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Инјектирање обликувани пластични делови, треба да знаете за највисок квалитет на Инјектирање обликувани пластични делови производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Инјектирање обликувани пластични делови, треба да знаете за највисок квалитет на Инјектирање обликувани пластични делови производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Инјектирање обликувани пластични делови, треба да знаете за највисок квалитет на Инјектирање обликувани пластични делови производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Инјектирање обликувани пластични делови, треба да знаете за највисок квалитет на Инјектирање обликувани пластични делови производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Инјектирање обликувани пластични делови, треба да знаете за највисок квалитет на Инјектирање обликувани пластични делови производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
3-6
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings