Тркач за обликување со инјектирање

Како професионален производителот, снабдувачот и извозник, TONG WEI ELECTRONIC., LTD. е производство на претпријатие од областа на проектирање, развој, производство и трговија на Тркач за обликување со инјектирање. Ако имате проблеми или се разочарани со низок квалитет на производи од други компании ", ве молиме обидете се нашите производи. Нашите производи ќе ви помогнат и вашите клиенти да ги задоволи совршено. Ние ги доставуваме производи на сите на Кина клиенти.
Ако вие и вашата ценета компанија намера да купите

Тркач за обликување со инјектирање

, Ве молиме контактирајте не слободно. Ние ќе ви обезбедиме најдобра цена со добар квалитет. Ние сме посветени да се воспостави меѓусебна корист и заеднички успех соработка односи со компании од двете дома и во странство.
  • Тркач за обликување со инјектирање - 7-5
Тркач за обликување со инјектирање
модел - 7-5
Калапот за инјектирање може да се подели на ладна тркачка мувла и топла тркачка мувла со системот за истурање;Поделени на мобилни,фиксирани две.
  • Ладните калапи за тркач обично се состојат од две или три плочи што се чуваат во основата на мувлата.
    Студените тркачи едноставно не се загреваат,физички канал што се користи за да се насочи стопената пластика во празнината на алатот откако ќе ја напушти млазницата.Примарната разлика е во тоа што топлите тркачи се загреваат додека студените тркачи не се.
  • Топлите калапи за тркач се состојат од две плочи што се загреваат со систем на повеќекратни места.
    Топло тркач е термин што се користи во обликување со вбризгување што се однесува на системот на делови кои се физички загреваат така што тие можат поефикасно да се користат за пренесување на стопена пластика од машина’млазницата во различни шуплини со алатки за мувла кои се комбинираат за да се формира школка.
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
7-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Тркач за обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Тркач за обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Тркач за обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Тркач за обликување со инјектирање, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings