Процес на обликување на пластика

Процес на обликување на пластика се произведени со користење висок квалитет на суровините во согласност со поставени индустриски упатства. Ние нудиме овие долготрајни производи по многу поволни цени. Кога во компресија, отпорни на 'рѓа и корозија, се шок доказ и бараат ниски одржување. Ние производство на овие производи што индустријата за упатства и да се обезбеди овие на нашите клиенти на многу поволни цени.
Ние имаме група на многу професионален дизајн и производство организации, од областа на R & D и производството

Процес на обликување на пластика

. Професионален дизајн и одличен квалитет на производот, гаранција да обезбеди на клиентите со висок квалитет на products.Very Искрено со нетрпение очекуваме да се воспостави долгорочна соработка со вас.
  • Процес на обликување на пластика - 7-3
Процес на обликување на пластика
модел - 7-3
Според процесот на обликување,таа е поделена на пластична мувла,удар калап,калап за лиење,термоформирање мувла,топла мувла за печат,калап за инјектирање,итн.
  • Калапирање на удари е процес што се користи за правење шупливи предмети, како што се шишиња за цевки или млеко.Во процесот на производство, обликување на пластика,пластиката се загрева сè додека не се стопи.Течноста,стопената пластика се вбризгува во ладна мувла.
  • Лиење е процес на производство во кој обично се влева течен материјал во калап,која содржи шуплива празнина од посакуваната форма,а потоа дозволено да се зацврсти.
  • Термоформирање е процес на производство каде пластичен лим се загрева до разумна температура за формирање,формирана до специфична форма во калап,и исечените да создадат корисен производ.
  • Hotешка печат е процес во кој врежана слика,топла печат умре или напишете,се загрева, потоа се присилува наспроти дел со обележана фолија, измешана помеѓу.
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
7-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на обликување на пластика, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на обликување на пластика производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на обликување на пластика, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на обликување на пластика производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на обликување на пластика, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на обликување на пластика производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на обликување на пластика, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на обликување на пластика производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
7-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings