Процес на пластично вбризгување

Ние сме искуство Процес на пластично вбризгување производителот, снабдувачот, извозникот, фабрика во Taiwan. Поради подобро да ги задоволи потребите на клиентите, ние ќе го задржи на промовирање на нашите вештини на производите и добра услуга на сите од нив.
Врз основа на концептот на "да ги сервисира клиенти со кредит" и управување со метод на "луѓе ориентирани", ние може да обезбеди клиенти со врвен квалитет

Процес на пластично вбризгување

со супериорен услуги. Ние веруваме дека можеме да создадеме повеќе можности за бизнис за вас, вашиот профит е она што ние се стремиме за, би сакале да соработуваат со вас! искрено поздрави пријатели од сите кругови да не посетите.
  • Процес на пластично вбризгување - 1-1
Процес на пластично вбризгување
модел - 1-1
Пластично обликување со инјектирање е процес на производство на делови изработени од термопластична или термосет пластика.Калапи за инјектирање е да се загрее и стопи пластиката во барелот на машината за обликување со вбризгување кога е во проточна состојба.Под притисок на приклучокот или на завртката,стопената пластика е компресирана и се движи напред,а потоа се вбризгува во пониска температура затворена мувла преку млазницата на предниот крај на барелот со голема брзина.По одреден период на ладење и поставување,мувлата е отворена.Овој метод на обликување е наизменичен процес на работа.Се состои од два главни дела,уред за инјектирање и уред за стегање.Калапот во машината за инјектирање може да се фиксира во хоризонтална или вертикална положба.
Повеќето машини се хоризонтални,но вертикалните машини се користат за специјални апликации.Овој процес е сличен на кастинг.Материјалот се вбризгува во загреана бура,мешани(стопи од цврста до вискозна течност)и исцедено во калапот.
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
1-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на пластично вбризгување, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на пластично вбризгување производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на пластично вбризгување, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на пластично вбризгување производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на пластично вбризгување, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на пластично вбризгување производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Процес на пластично вбризгување, треба да знаете за највисок квалитет на Процес на пластично вбризгување производител, снабдувач, трговија на големо и дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
1-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings