Ротационо обликување

TONG WEI ELECTRONIC., LTD. е снабдувач, кој го направи ексклузивна Ротационо обликување и е погодна за средината и high-end пазарот. Знаеме многу добро дека на висок квалитет, reasionable цена и добри по продажбата на услугата се клучевите на бизнис трансакција, оние што го нудиме за вас.
На идните развојни пат, ние ќе преземеме добри предности на нашето истражување, како и обично, и постојано се истражуваат на употребата на нови материјали и технологии за да се подобри квалитетот и функцијата на нашите

Ротационо обликување

, А со тоа да ги задоволи сите потреби на клиентите.
  • Ротационо обликување - 5-3
Ротационо обликување
модел - 5-3
Историја на пластично обликување
Пластичното обликување започна кон крајот на 1800 година’за да се пополни потребата за пластични топчиња во билијард, наспроти вообичаено користените топки за билијард од слонова коска од тоа време.
Во 1868 година,Он В..Хајат патентирал процес што произвел производ што го нарекол целулоид,што го користеше како замена за слонова коска во билиард топки.Четири години подоцна,Хајат и неговиот брат измислија и патентираа машина за автоматизирање на процесот.
Во 1946 година,машината за обликување со вбризгување на завртки е измислена од Jamesејмс Хендри,што ја замени техниката на вбризгување на клипот.Ова е техника која најчесто се користи денес.
Во поновата историја,подобрувања во процесот,подобра опрема,и развојот на пластични прав го забрза процесот на создавање готови производи, што предизвика ратациона обликување рапидно да расте во популарност.
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
5-3
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
Enquiry Now
производи Листа
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
Купете го најдобриот водич на Ротационо обликување ->, треба да знаете за највисок квалитет на Ротационо обликување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
5-1
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
Купете го најдобриот водич на Ротационо обликување ->, треба да знаете за највисок квалитет на Ротационо обликување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
5-2
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
Купете го најдобриот водич на Ротационо обликување ->, треба да знаете за највисок квалитет на Ротационо обликување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
5-4
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings
TONG WEI ELECTRONIC., LTD.
Купете го најдобриот водич на Ротационо обликување ->, треба да знаете за највисок квалитет на Ротационо обликување производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од а фабрика во Taiwan
5-5
none
999999999 http://schema.org/InStock USD 2020-12-31
90out of 100based on 100user ratings